Peeter Koppel: tõde teeb ka majanduse vabaks

 

Majanduses on vale nagu laen, millel on alati intressid. Ning intressid muudkui kasvavad, kirjutab Postimehe arvamusportaali Fookuse «Raha ja majanduse» toimetaja ja Redgate Wealthi investeeringute valdkonnajuht Peeter Koppel.

Tõde olevat valus kuulata. Tõde aga tegevat ka vabaks. Ühel hetkel mitte just liiga kaua aega tagasi jõudis teatavasti kätte «tõejärgne ajastu». Ühed tegelased leidsid, et keelt tuleb tsenseerida oma ideoloogilistele eelistustele vastavaks viisil, mis võimaldab selle ideoloogia muuta kriitikavabaks ja ebamugava tõe eksistentsi suisa likvideerida. Selle suuna ideoloogilised vastased aga leidsid, et opaa! – kui nemad seal vastaspoolel võivad, siis me «paneme lihtsalt tuima». Esimene pool teatas, et «tõde on igaühel oma» ja «üleüldse on tunded tähtsamad» – et see, mida tunned, ongi tõde! Teine pool vastas sellele, et «meil on alternatiivsed faktid».

See kõik oleks muidu kõrge meelelahutusliku väärtusega ja üdini inimlik siblimine, ent kui see kandub ka sellisesse valdkonda nagu majandus, siis on kuri sõna otseses mõttes karjas…

 

Loe pikemalt siit.